про організацію та проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вина «Чарівна лоза Примор’я»  у місті Приморську

 

1. Загальні положення

 

Всеукраїнський фестиваль-конкурс вина «Чарівна лоза Примор’я»   проводиться з метою відродження, популяризації місцевого виноградарства, примноження кращих традицій виробництва домашніх вин з залученням виноробів України, культури споживання вина. З метою збереження національно-культурних традицій і свят, популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини внесених до районного переліку. З метою розвитку туристичного бізнесу в м. Приморську на узбережжі Азовського моря, залучення творчих колективів, приватних підприємців, просування місцевих брендів.

Фестиваль планується проводити традиційним – раз в 2 роки.

2. Організатори фестивалю-конкурсу

Організаторами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу є Приморська міська рада, відділ культури Приморської міської ради та організаційний комітет.

3. Дата проведення фестивалю-конкурсу

Всеукраїнський фестиваль-конкурс вина проводиться – друга неділя червня. В 2018 році з 8 по 10 червня на центральній площі м. Приморська Запорізької області.

4. Умови участі та порядок проведення

4.1. До участі у фестивалі-конкурсі запрошуються виноградарі і винороби з виготовлення домашнього вина з різних областей України, які презентують свою продукцію вина.  

  • Приватні підприємці з сувенірною продукцією;
  • Майстри з стравами автентичної болгарської кухні.

4.2. Підготовчу роботу з організації та проведення фестивалю-конкурсу здійснює організаційний комітет, який координує діяльність установ, приватних підприємців, колективів, залучених до організації та проведення фестивалю, який здійснює адміністративну, організаційно-творчу роботу.

4.3. Організатори фестивалю надають визначенні місця для розміщення учасників фестивалю-конкурсу з їх продукцією вина.

4.4. Заявки на участь у фестивалі приймаються до 20 травня 2018 року. Форма заявки надається у додатку № 1. До заявки додається фото: винороба, приватного підприємця, майстра зі своєю продукцією за адресою: відділ культури Приморської міської ради, 72102 м. Приморськ, вул. Соборна 95, або на офіційному сайті www.loza.prim24.in.ua

4.5. До проведення фестивалю-конкурсу входять:

– проведення конкурсу на краще представлене вино домашнього виробництва;

– усім винним виробам присвоюється номер для участі в конкурсі на краще вино.

4.6. Для організації конкурсу визначається склад дегустаційної комісії – пріоритет надається досвідченим фахівцям для визначення переможців:

– дегустаційна комісія проводить дегустацію усіх наданих зразків вин і визначає переможців конкурсу у двох номінаціях: «Сухі, напівсухі вина» – 3 призові місця, «Солодкі, напівсолодкі вина» – 3 призові місця;

– члени громадських організацій, відвідувачі і гості фестивалю дегустують винну продукцію і за вино, яке сподобалося – голосують номерками;

– від громадських організацій, відвідувачів та гостей встановлюється спеціальний приз «Глядацьких симпатій»;

– показовий майстер-клас від господині з виготовлення болгарської баніци.

4.7. Проведення аукціону з продажу зразків вина, які на конкурсі зайняли призові місця у двох номінаціях. Кошти від аукціону направляються у фонд проведення фестивалю.

4.8. Виставка-продаж вина учасників фестивалю.

4.9. Проведення лотареї.

4.10. Секрети вирощування винограду та виготовлення домашнього вина від досвідчених виноградарів і виноробів.

4.11.Виступ творчих аматорських фольклорних, вокальних, хореографічних колективів та окремих виконавців.

4.12. Проведення тематичної конференції виноградарів і виноробів.

4.13.Туристичні маршрути по історико-культурних, природних, оздоровчих комплексах Приморська на Азовському узбережжі.

5. Фінансове забезпечення

5.1. Фінансування фестивалю-конкурсу проводиться за рахунок коштів Приморської міської ради, відділу культури Приморської міської ради згідно з затвердженою Програмою. За рахунок благодійних, спонсорських внесків, адресної допомоги установ, окремих громадян та інших надходжень не заборонені законодавством України.

5.2. Організаційний комітет бере на себе обов’язки поселення учасників-виноробів з інших областей України на одній із баз відпочинку м. Приморська за кошти організаторів фестивалю.

5.3. Витрати на проїзд, харчування учасників фестивалю-конкурсу здійснюється за власний рахунок.

5.4. Витрати на транспорт для зустрічі, перевезення від місця проведення фестивалю до місця проживання учасників фестивалю-конкурсу за рахунок організаторів.

5.5. Всі учасники фестивалю-конкурсу нагороджуються Дипломами та пам’ятними сувенірами.

5.6. Переможці у двох номінаціях отримують цінні подарунки.

За додатковою інформацією звертатися за телефонами:

(050) 56 11 238 – Садомова Ольга Анатоліївна

(050) 27 20 924, 096 41 38 231 – Райков Андрій Григорович

(095) 41 606 49 – Ковтун Тетяна Сергіївна

(066)810-48-57 – Зюзін Олексій